Informácia o aktuálnej situácii výstavby futbalového štadióna 05/03/24

Published in AKTUALITY Hits: 641 Vytlačiť E-mail

Pokrok v stavebných prácach, dodržanie termínov výstavby a počiatočné otázky spojené s funkčným využívaním štadióna Futbal Tatran Aréna v Prešove – to boli tri hlavné témy, ktorými sa zaoberali účastníci štatutárneho kontrolného dňa na stavbe tohto objektu vo štvrtok 29. februára 2024. Tento kontrolný deň – v poradí 31. – od tých pravidelných každotýždenných sa líšil tým, že jeho účastníkmi boli navyše zástupcovia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) z Bratislavy – jeho generálny sekretár Peter Palenčík, členka Výkonného výboru SFZ Mária Berdisová a prvý viceprezident SFZ a predseda Východoslovenského futbalového zväzu v Košiciach Richard Havrilla.

Podľa mienky konateľa FUTBAL TATRAN ARÉNA (FTA), s. r. o., vyslovili hostia – po tom, čo sa oboznámili s pokrokom prác na trojhektárovom stavenisku spokojnosť s mierou rozostavanosti celého areálu. Cieľom ich pobytu nebolo rozoberať problémy, ktoré na stavbe ako takej sú. Pripomenuli však termíny, tým najbližšie najhlavnejším bude koniec júna, keď má FTA, s. r. o., poskytnúť definitívne stanovisko k tomu, či sa stihne postaviť štadión. Termínom je koniec februára 2025, keď má byť podľa harmonogramu celá stavba odovzdaná do užívania. Napokon sa rozoberala aj budúca organizácia areálu a jeho certifikácia. Štadión má podľa pôvodného plánu byť dejiskom troch zápasov majstrovstiev Európy v roku 2025. Ráta sa, že ešte pred nimi sa na ňom odohrá jeden prípravný zápas. Predstavitelia SFZ rokovali aj s vedením prešovskej mestskej samosprávy na pôde mestského úradu.

Rozostavané sú obe časti areálu. V tej druhej, ktorej podstatou sú tribúny B, C a D (stavebný objekt ako celok má číslo 8) sú práce hotové na cca 60 percent. Na stavebnom objekte č. 1 (hlavná tribúna, a to je prvá časť stavby) má generálny dodávateľ stavebných prác v najbližšom období prikročiť k debneniu, armovaniu a betonáži stien, stĺpov a trámov už na štvrtom poslednom nadzemnom podlaží. 

***

FUTBAL TATRAN ARÉNA, s.r.o., je zapísaná v Obchodnom registri SR od 6. októbra 2016. Jej spoločníkmi sú mesto Prešov a Prešovský samosprávny kraj. Základným imaním spoločností je 206 600,00 €, z čoho na mesto Prešov pripadá väčšinový vklad vo výške 105 366,00 €. Hlavným poslaním ustanovenia spoločnosti je výstavba nového futbalového štadióna v meste Prešov a jeho prevádzkovanie. Jediným konateľom ako štatutárnym orgánom spoločnosti je od 3. júla 2020 Ing. Rastislav Mochnacký.

 

Investori:

psk
 

 presov
sfy fond
Last modification: pon 25 mar 2024